САЩ - ЮСЛ Чемпиъншип

Links
Website Wikipedia (bg)

Юнайтед Сокър Лийг (на английски: United Soccer League или USL) е първенство по футбол на САЩ, еквивалентно на втора дивизия. В него участват 33 отбора: 31 от САЩ и 2 от Канада. Както и всички нива на футбола в САЩ, то е дивизия тип „затворена система“ – без изпадащи отбори. USL е най-голямата професионална втора дивизия в света по брой на отбори.

САЩ - ЮСЛ Чемпиъншип е професионална футболна лига в Съединените щати. Основана през 2010 г., тя е втората по сила дивизия в американската футболна пирамида след Мейджър Лийг Сокър (MLS). Лигата се състои от 31 отбора, разделени на Източна и Западна конференция. Редовният сезон на ЮСЛ Чемпиъншип се провежда от март до октомври, като всеки отбор играе по 34 мача. Победителите от всяка конференция се класират директно за финалите, а отборите на второ и трето място от всяка конференция играят плейофи, за да определят още два отбора, които ще участват във финалите. Финалите на ЮСЛ Чемпиъншип се провеждат в един мач и победителят се коронясва за шампион на лигата. ЮСЛ Чемпиъншип е важна част от американския футболен пейзаж, като служи като трамплин за много играчи и треньори към Мейджър Лийг Сокър и други топ лиги по света.