Goals for 3 0 3
Goals against 9 3 6
Clean sheets 0 0 0
Failed to score 1 1 0
Броени дни след загубата с 1:7 от Германия на полуфинала на Световното първенство, бразилският национален отбор по футбол претърпя още едно унизително поражение, този път с 3:0 от Холандия в мача за трето място.

Резултатът беше едновременно справедлив и унизителен, тъй като холандският отбор доминираше през цялата игра. Ван Перси откри резултата в 3-та минута, преди Блинд да удвои преднината на Холандия след почивката. Уилиан вкара гол за Бразилия в 90-ата минута, но той бе отменен заради засада.

Загубата е най-голямото поражение на Бразилия на Световно първенство от 1950 г. насам, когато тимът загуби с 2:1 от Уругвай на финала на турнира, игран в Рио де Жанейро.

Разгромното поражение със сигурност ще подкопае доверието в Луиз Фелипе Сколари, който бе назначен за национален селекционер след неуспешния турнир през 2010 г. Сколари изведе Бразилия до победата в Купата на конфедерациите миналата година, но не успя да повтори успеха на Световното първенство.

След мача Сколари призна, че е "много разстроен" от резултата. "Това беше лош мач за нас", каза той. "Направихме твърде много грешки и Холандия ни наказа."

Загубата ще бъде голямо разочарование за бразилските фенове, които се надяваха, че страната им ще спечели Световната купа за шести път. Бразилия е най-успешният отбор в историята на турнира, но от 2002 г. насам не е печелила световна титла.