CONMEBOL U17

Турнирът за мъже до 17 години на КОНМЕБОЛ е футболно състезание за национални отбори под 17 години от страните-членки на КОНМЕБОЛ, южноамериканската конфедерация на ФИФА. Турнирът се организира от КОНМЕБОЛ, управляващият орган на футбола в Южна Америка. Турнирът се провежда на всеки две години и се състои от два етапа: квалификационен и финален. Квалификационният етап се състои от два кръга, като отборите се разделят на групи и играят един срещу друг на разменен принцип. Двата първи отбора от всяка група се класират за финалния етап. Финалният етап се провежда в една страна-домакин и се състои от осем отбора, разпределени в две групи. Двата първи отбора от всяка група се класират за полуфиналите, а победителите в полуфиналите се класират за финала. Шампионът на турнира се класира за Световното първенство по футбол за младежи до 17 години на ФИФА.