ITF W15 - Фредериксберг

Турнир по тенис ITF W15 - Фредериксберг е професионален женски тенис турнир, организиран от Международната тенис федерация (ITF). Турнирът се провежда на открити кортове с твърда настилка в град Фредериксберг, Дания.

ITF W15 - Фредериксберг е част от веригата ITF World Tennis Tour и предлага точки за ранглистата на ITF на участниците. Той привлича играчи от цял свят и е възможност за тях да натрупат опит, да спечелят ценни точки за ранглистата и да се състезават срещу най-добрите тенисистки.

Турнирът включва както сингъл, така и двойки състезания. Жребият за сингъл е за 32 играчи, а жребият за двойки - за 16 отбора. Форматът е с директни елиминации, като финалите са на сингъл и двойки.

Победителката в сингъл получава 15 точки за ранглистата на ITF, а победителите на двойки получават 10 точки. Турнирът е важна спирка за играчи, които се стремят да подобрят класирането си и да се изкачат в ранглистата.

ITF W15 - Фредериксберг е вълнуващо събитие, което събира едни от най-добрите тенисистки в света. Турнирът е възможност за феновете на тениса да станат свидетели на висококачествени мачове и да видят бъдещите звезди на този спорт в действие.