Bulgaria SuperLiga Women

**България Суперлига Жени**

България Суперлига Жени е най-високото ниво на женския волейбол в България. Турнирът се провежда ежегодно от 1991 г. и се състои от 10 отбора. Редовният сезон се играе на две фази, като най-добрите четири отбора се класират за плейофите. Финалите се играят по системата до три победи.

Действащ шампион на Суперлигата е Марица Пловдив, който е спечелил титлата 12 пъти. Други водещи отбори в лигата са Левски София, ЦСКА София и Славия София.

България Суперлига Жени е един от най-силните женски волейболни шампионати в Европа. Отборите от лигата често се представят добре в европейските клубни състезания.

Турнирът се излъчва на живо по телевизията и онлайн, привличайки голям брой зрители в цялата страна.