Бразилия - Кампеонато Бразилейро до 20

Бразилия – Кампеонато Бразилейро до 20, известен също като Бразилското първенство до 20 г., e национално футболно първенство в Бразилия за играчи на възраст до 20 години. Организира се от Бразилската футболна конфедерация (CBF) и еосновано през 2015 г.

Турнирът се провежда всяка година в началото на сезона и включва 20 клуба, разделени в две групи от по 10 отбора. Всеки клуб играе по два пъти срещу всеки друг отбор в своята група. Двамата най-добри отбора от всяка група се класират за полуфиналите, където победителите във всяка група се изправят срещу вторият в другата група. Победителите от полуфиналите играят финал за определяне на шампиона.

Кампеонато Бразилейро до 20 е важно състезание за развитието на млади бразилски футболисти. Някои от най-известните играчи в света са започнали кариерата си в турнира, включително Неймар, Винисиус Жуниор и Родриго.