Плеърс Чемпиъншип 9

_**Плеърс Чемпиъншип 9 ще се проведе от 24 до 27 февруари в Barnsley Metrodome. Турнирът е деветият в PDC Плеърс Чемпиъншип 2023 и ще включва 128 играчи, състезаващи се за награден фонд от £125 000.**_

_**Миналогодишният шампион е Майкъл Смит, който победи Джеймс Уейд с 6-3 на финала. Смит спечели втория си трофей от Плеърс Чемпиъншип през 2022 г., добавяйки към успеха си в Плеърс Чемпиъншип 24 от предходната година. Смит започва тазгодишния си поход в турнира в събота, когато се изправя срещу победителя в двубоя между Кевин Мънро и Джим Уилямс.**_

_**Уейд също започва в събота, като се изправя срещу Стивън Бутингтън или Дейв Чиснъл. Номер едно в света Гери Андерсън започва в неделя срещу победилия в двубоя между Крис Добе и Мартин Шулц. Номер две в ранглистата Питър Райт започва също в неделя, като се изправя срещу Антъни Гилбърт или Кърк Спулър.**_

_**Други големи имена, участващи в турнира, включват Майкъл ван Гервен, Роб Крос, Натан Аспинал и Луис Хенкинс. Турнирът ще се излъчва на живо по Viaplay Sports.**_