Първенство на Западна Азия до 19

Турнирът „Първенство на Западна Азия до 19“ е волейболно състезание за юноши под 19 години от страните от Западна Азия. Турнирът се организира от Азиатската конфедерация по волейбол (AVC) и се провежда на всеки две години. Победителят от турнира се класира за Световното първенство по волейбол за юноши до 19 години.

През 2023 г. турнирът „Първенство на Западна Азия до 19“ ще се проведе от 8 до 16 юли в Иран. В турнира ще участват 10 отбора, разделени в две групи. Група А включва Иран, Саудитска Арабия, Бахрейн, Оман и Катар. Група В включва Ирак, Йордания, Ливан, Палестина и Сирия.

Топ 2 отбора от всяка група ще се класират за полуфиналите. Победителите от полуфиналите ще играят за златен медал, а загубилите от полуфиналите ще играят за бронзов медал.