Суперлига Коломбиана, официално име Суперлига Постобон де Кампионес (на испански: Superliga Colombiana, Súperliga Postobón de Campeones) е колумбийски футболен трофей, за който всеки януари в два мача на разменено гостуване спорят шампионите на турнирите Апертура и Финалисасион на Категория Примера А от предходната година. Купата се присъжда за първи път през 2012 г., след като година по-рано Рамон Хесерун, президент на Димайор, дава идея за мач между носителя на Купата на Колумбия и един от шампиона на Клаусура или Финалисасион, а по-късно на заседание на Димайор е прието такава среща да се играе мужду шампионите на двете фази на колумбийското първенство. Ако един и същи отбор е носител и на двете титли, негов опонент е отборът, който заема второто място в общото класиране, в което се взимат под внимание всички мачове от двете фази през годината, включително и плейофните мачове. Отборът с повече точки в общото класиране е домакин във втория мач.

Колумбия - Супер Купа е футболен турнир, който се провежда ежегодно от 2012 г. в Колумбия. Състезанието се оспорва от победителите в Категория Примера А и Копа Колумбия. Ако и двата турнира са спечелени от един и същ отбор, вторият финалист в Копа Колумбия участва в Суперкупата. Турнирът се състои от един мач, който се играе в неутрален стадион.