Results

Date R Домакин vs Гост -
01/24 15:00 1 Олимпиакос vs ПАОК 2-3
**Гърция – Суперкупа**

Купата на Гърция е вторият най-важен турнир по волейбол в страната след първенството. Това е състезание на елиминации, което се провежда веднъж годишно през сезона и включва най-добрите гръцки отбори.

Купата на Гърция се провежда от 1981 г., като първият победител е отборът на АЕК. Оттогава ПАОК е най-успешният отбор в турнира с общо 10 титли.

Форматът на турнира се е променил през годините. В момента участват осемте най-добри отбора от първенството на Гърция. Те са разпределени в две групи от по четири отбора, като всеки отбор играе с останалите три отбора в своята група. Първите два отбора от всяка група се класират за полуфиналите, които са на елиминации. Финалът също е на елиминации.

Купата на Гърция е важно събитие в гръцкия волейбол и победата в нея често се счита за голям успех. Победителят в турнира се класира за Суперкупата на Гърция, която е мач между шампиона на Гърция и носителя на Купата на Гърция.