Италия - Купа А2

Турнир по баскетбол „Италия – Купа А2“ е ежегоден баскетболен турнир в Италия за отбори от Серия А2, второто ниво на италианската баскетболна система. Турнирът се провежда от 2006 г. и събира победителите от четирите групи от редовния сезон, както и двата най-добри отбора от класирането след тях, общо шест отбора.

Турнирът се провежда на две фази: групова фаза и плейофи. В груповата фаза отборите са разделени на две групи от по три отбора, които играят всеки срещу всеки. Първите два отбора от всяка група се класират за плейофите, които представляват еднолиминационен турнир на директни елиминации, включващ полуфинали и финал. Победителят от турнира получава Купата на Италия Серия А2 и се класира за Купата на Италия (Купа Делапалестра) в следващия сезон.