Англия - ФА Вейз

Англия - ФА Вейз е професионално футболно състезание в Англия за мъжки футболни отбори от девета дивизия на английския футбол. Създаден е през 1998 г. и е наречен на сър Алф Рамзи, който е мениджър на националния отбор на Англия, спечелил Световното първенство през 1966 г.

Турнирът се провежда ежегодно и се състои от два кръга: квалификационен кръг и финален кръг. Квалификационният кръг се играе на регионален принцип, като отборите са разделени в осем региона. Победителите от всеки регион се класират за финалния кръг, който се играе на стадион "Уембли".

Англия - ФА Вейз е престижно състезание и е чудесна възможност за отборите от девета дивизия да покажат уменията си и да спечелят национално признание. Турнирът е популярен и сред феновете, които могат да видят бъдещи звезди на английския футбол.