Европейско Първенство 3х3 - Жени

Links
Wikipedia

Wikipedia - FIBA 3x3 Europe Cup

The FIBA 3x3 Europe Cup had its inaugural tournament in 2014 in Bucharest, Romania. There are two events in the championship, one men's event and one women's event. Each team has four players (three on court and one on the bench). The match is played on a half court and every rule applies as well as a 12-second shot clock and clearance needed on a new possession.

**Европейско първенство 3х3 - жени**

„Европейско първенство 3х3 - жени“ е ежегоден баскетболен турнир за национални отбори, организиран от FIBA Europe. В състезанието участват най-добрите женски баскетболистки от Европа, които се състезават за титлата шампион на Европа.

**Формат на турнира:**

Турнирът се провежда в групова фаза, последвана от плейофи. Отборите са разпределени в предварително определени групи, където играят един срещу друг в кръгов режим.

**Победители:**

Победителят от всяка група, заедно с най-добрите второкласници, се класират за плейофите. Победителят е отборът, който победи във финала.

**История:**

Европейското първенство 3х3 - жени се провежда от 2014 г. Испания е най-успешната държава в турнира, печелейки общо три титли.

**Значение:**

Европейското първенство 3х3 - жени е едно от най-престижните събития в женския баскетбол 3х3. Това е възможност за най-добрите баскетболистки в Европа да представят страните си на най-високо ниво и да се борят за континенталната титла.

**Гледайте на живо и се насладете на вълнението:**

Европейското първенство 3х3 - жени е вълнуващо събитие, което предлага висококачествен баскетбол от най-добрите женски играчи в Европа. Не пропускайте да го гледате на живо или онлайн и да се насладите на цялото действие и емоция!