Чалънджър - Барлета

**Чалънджър - Барлета**

Турнирът **International Tennis Tournament - Barletta** (известен също като Tennis Challenger Barletta и Барлета Чалънджър) е професионален мъжки тенис турнир, който се провежда ежегодно в италианския град Барлета. Турнирът е част от веригата от турнири Чалънджър и е на клей корт.

**История**

Турнирът е създаден през 2003 г. През годините редица известни играчи са спечелили титлата в Барлета, включително Фабио Фонини, Доминик Тийм и Андреас Сепи.

**Формат**

Турнирът включва сингъл и двойки надпревари. Сингъл състезанието има 32 играчи, а двойки състезанието - 16 отбора.

**Награди**

Победителите в сингъл състезанието получават чек за 52 080 евро и 80 точки за ранглистата на ATP, а победителите в двойки състезанието - чек за 15 690 евро и 80 точки за ранглистата на ATP.

**Значение**

Чалънджърът в Барлета е важен турнир в световния тенис календар. Той предоставя на младите играчи възможност да натрупат опит и да подобрят класирането си. Турнирът също така е популярно събитие за местната общност, като привлича много зрители всяка година.