04/06 19:15 27 Виртус v Фолгоре/Фалциано 2-0
04/06 19:15 27 [4] Ла Фиорита v Мурата [10] 2-0
04/06 19:15 27 СП Кайлунго v СК Фаетано 5-2
04/05 19:15 27 [1] Тре Пен v Космос [2] 2-2
04/05 19:15 27 [8] Ювенес Догана v АК Либертас [6] 0-3
04/05 19:15 27 Домагнано v Сан Джовани 3-0
04/02 13:00 26 СК Фаетано v Ла Фиорита 0-3
04/02 13:00 26 Тре Фиори v ФК Фиорентино 2-1
04/01 13:00 26 Pennarossa v Juvenes/Dogana 1-4
04/01 13:00 26 Космос v Виртус 1-1
04/01 13:00 26 АК Либертас v Домагнано 3-0

Шампионат на Сан Марино по футбол (на италиански: Campionato Sammarinese di Calcio) е любителска футболна лига за Санмаринските футболни клубове. В страната съществуват само 15 клуба, като шампионатът се провежда в два етапа. В първия етап всички отбори играят всеки срещу всеки (сезон 2020/21 - по един път, сезон 2021/22 - по два пъти), четирите най-добри отбора автоматически се класират за втория етап на състезанието, а още осем отбора играят плейоф помежду си за останалите четири места за втория етап. Там отново в плейофи излъчват шампиона на страната. Този формат се явява нововъведение. Преди това в шампионатите на Сан Марино 15 отбора се разделят на две групи A и B – с осем отбора в първа и седем във втора съответно, където отборите играят по два мача един срещу друг, а най-добрите три от всяка от групите преминават във финалния кръг на плейофите, където шестте най-добри се борят за титлата. Футболната федерация на Сан Марино е взела решение да се откаже от този формат. Победителят получава право да играе в Шампионската лига, като започне от предварителния квалификационен кръг. Загубилият във финалния плейоф получава право да играе в първия квалификационен кръг на Лиги Европа (наравно с победителя от Купата).

Форматът на сезон 2022/23: 15 отбора играят в 2 кръга, победителят става шампион (вече не се определя чрез плейоф), 10 следващи отбора се състезават за второто място.

**Сан Марино - Кампионато** е националното първенство по футбол на Сан Марино. Основано е през 1985 г. и се състои от 15 отбора, които играят един срещу друг два пъти през сезона - веднъж на собствения си стадион и веднъж на стадиона на противника. Отборът с най-много точки в края на сезона е шампион на Сан Марино и печели място в първия квалификационен кръг на Шампионската лига.