05/12 15:30 33 Байерн Мюнхен v Волфсбург View
05/12 17:30 33 Бохум v Байер Леверкузен View
05/18 13:30 34 Хофенхайм v Байерн Мюнхен View
05/18 13:30 34 Щутгарт v Борусия М’гладбах View
05/18 13:30 34 Байер Леверкузен v Аугсбург View
05/18 13:30 34 Вердер Бремен v Бохум View
05/18 13:30 34 Борусия Дортмунд v Дармщад View
05/18 13:30 34 Унион Берлин v Фрайбург View
05/18 13:30 34 Айнтрахт Франкфурт v РБ Лайпциг View

Първа Бундеслига (на немски: Fußball-Bundesliga) е най-високото стъпало в германския клубен футбол. Въведена е на заседание на Германския футболен съюз на 28 юли 1962 г. в Дортмунд преди сезон 1962/62.

Понятието „бундеслига“ се използва и като събирателно наименование на първенствата по още няколко клубни спорта в Австрия и Германия. Преди въвеждането на Първа Бундеслига са съществували няколко първенства на регионален принцип, победителите от които са играели финален турнир за излъчване на шампиона на Германия.

Победителят, участниците в европейските клубни турнири и изпадащите от турнира се излъчват по класическата шампионатна система – играе се всеки срещу всеки при разменени домакинства. Шампионът, вторият и третият отбор се класират директно в Шампионската лига, четвъртият отбор играе квалификация за същия турнир, петият и шестия отбор участват в Лига Европа, заедно с носителя на Купата на Германия. Последните два отбора изпадат във Втора Бундеслига, а завършилият на шестнадесетото място тим играе допълнителни две баражни срещи срещу третия от втора дивизия за участия в германския елит.

Германия - Бундеслига I е най-високото ниво на немския футбол. Състои се от 18 отбора, които играят всеки срещу всеки на принципа домакин-гост в рамките на един сезон от общо 34 кръга. Отборът, събрал най-много точки накрая на сезона, печели титлата шампион на Бундеслигата. Последните два отбора отпадат във втора Бундеслига, а третият последен отбор играе плейоф за оставане в първото ниво срещу третия отбор от втора Бундеслига. Бундеслигата е една от най-силните и конкурентни лиги в света и е дом на някои от най-големите клубове в Европа, като Байерн Мюнхен, Борусия Дортмунд и Шалке 04.