Goals against 4 0 4
Clean sheets 0 0 0
Failed to score 1 0 1
**ФК "Нафтетари"** (на албански: Klubi Sportiv Naftetari) е албански футболен клуб от град Кучова, област Фиер. Основан през 1925 г., той е един от най-старите и успешни клубове в страната.

Нафтетари играе домакинските си мачове на стадион "Комано" с капацитет 10 000 зрители. Основният им екип е в червено с бели и черни акценти, а резервният им екип е изцяло бял.

Клубът е спечелил 2 пъти албанското първенство (1948, 1973), 4 пъти албанската купа (1959, 1961, 1966, 1967) и 1 път албанската суперкупа (2004). Те са участвали и в няколко европейски клубни турнири, включително Купата на носителите на купи на УЕФА и Лигата на конференциите на УЕФА.

През сезоните 1974/75 и 2022/23 Нафтетари достига четвъртфиналите на европейските клубни турнири. Първият случай е във Купата на носителите на купи на УЕФА, където отстраняват френския Нант 3:1 общ резултат, а в реванша победиха 2:0 като гости. След това са отстранени от белгийския ФК Брюж с 1:2 след продължения. През сезон 2022/23 достигат до четвърфиналите на новосъздадената Лига на конференциите на УЕФА, където отстраняват в третия предварителен кръг литовския Ателитас с 4:0 общ резултат, а плейофа унгарския Видеотон с 4:2. След това в груповата фаза надиграват чешкия Славия Прага 1:0 като гости, което пък е и първа историческа победа на албански отбор на чужж почва в Европейските клубни турнири. Въпреки загубата с 1:3 в мача реванш, отборът си осигурява второто място в групата и така продължава напред. На осминафиналите отстраняват за първи път български отбор след като надиграват Лудогорец Разград с 1:0 и 1:1. На четвъртфиналите жребият ги среща с гранда Вест Хям Юнайтед, като домакинският мач е загубен с 0:1, а в реванша на стадион "Лондон Стейдиъм" е постигнато 1:3.