SKA Basket 3x3 е отбор от професионални баскетболисти 3х3, представляващ Спортен клуб по баскетбол "СКА" (София). Отборът се сформира през 2023 г. и веднага се налага като един от водещите отбори в България и в Европа.

SKA Basket 3x3 има в състава си едни от най-добрите играчи в България в тази дисциплина, включително национални състезатели. Отборът участва в многобройни турнири в цяла Европа, като постоянно се класира в призовите места.

През 2023 г. SKA Basket 3x3 спечели сребърни медали на Шампионата на България по баскетбол 3х3 и се класира за финалите на FIBA 3x3 Европейска купа. Отборът демонстрира отлична игра, силна защита и впечатляващи офанзивни възможности.

Играчите на SKA Basket 3x3 са известни със своята атлетичност, умения с топката и непоколебим дух за победа. Те са истински посланици на спорта баскетбол 3х3 и са пример за това как талантът, упоритата работа и постоянството могат да доведат до успех.

SKA Basket 3x3 е амбициозен и целеустремен отбор, който е готов да постигне нови висоти в баскетбола 3х3. Отборът се надява да продължи да доминира в България и да продължи да се представя успешно на европейската сцена.