Санто Доминго Бетансос

Leagues Played
Испания - Лига ЕБА 4

Results

Испания - Лига ЕБА 02/04 16:00 - Леонеса Баскет v Санто Доминго Бетансос W 85-88
Испания - Лига ЕБА 12/10 19:00 - Сиркуло Хихон v Санто Доминго Бетансос L 98-63
Испания - Лига ЕБА 01/16 11:30 - Универсидад де Валядолид v Санто Доминго Бетансос W 68-73
Испания - Лига ЕБА 10/02 17:00 - КБ Тормес v Санто Доминго Бетансос L 71-49
Баскетболният отбор "Санто Доминго Бетансос" е основан през 1949 г. в град Санто Доминго, Доминиканска република. Отборът играе в Доминиканската лига по баскетбол.

"Санто Доминго Бетансос" е един от най-успешните отбори в историята на доминиканския баскетбол. Отборът е спечелил 5 първенства на Доминиканската република, 2 Купи на Доминиканската република и 1 Суперкупа на Доминиканската република.

На международно ниво "Санто Доминго Бетансос" е спечелил 3 титли на ФИБА шампионска лига на Америките. Отборът е участвал и в 3 издания на Интерконтиненталната купа, където е заемал трето място два пъти.