Turks and Caicos Islands Beach

Leagues Played
Плажен Футбол - 36 мин. игра 5
Плажният екип на Търкс и Кайкос представлява Търкс и Кайкос в международните състезания по плажен футбол. Тимът е управляван от Асоциацията по футбол на Търкс и Кайкос.

Търкс и Кайкос дебютираха на международно ниво през 2012 г., като завършиха на 11-о място в квалификациите за CONCACAF за Световната купа по плажен футбол на FIFA. Оттогава тимът участва в редица турнири, включително квалификациите за CONCACAF за Световната купа по плажен футбол на FIFA, CONCACAF Beach Soccer Championship и World Beach Games.

Най-доброто постижение на Търкс и Кайкос дойде през 2015 г., когато тимът финишира на четвърто място в квалификациите за CONCACAF за Световната купа по плажен футбол на FIFA. Също така тимът достигна четвъртфиналите на CONCACAF Beach Soccer Championship през 2017 г.

Играчите на Търкс и Кайкос са известни със своята бързина и технически умения, а също и с това, че са добре организиран екип. Тимът се състои от някои от най-добрите играчи на плажен футбол в страната, включително капитан Крейг Буш и нападател Еди Робинсън.

Плажният екип на Търкс и Кайкос е амбициозен и се надява един ден да се класира за Световната купа по плажен футбол на FIFA. Тимът се подготвя за предстоящите квалификации за CONCACAF за Световната купа по плажен футбол на FIFA, като се надява да направи успешно представяне и да се приближи към целта си.