Paramazonas U19

Leagues Played
Мачове от Бразилия 3
Футболен отбор Парамазонас до 19 години е бразилски професионален футболен клуб със седалище в Белем, столицата на щата Пара. Отборът играе в Серия А1 на щатското първенство и е известен с това, че развива млади таланти.

Отборът Парамазонас U19 е основан през 2013 г. и оттогава се състезава в държавното първенство на Пара. Те са спечелили множество титли на шампионата на щата и са представяли Пара на национални и международни турнири.

Парамазонас U19 е известен със своя атакуващ стил на игра и с производството на талантливи играчи. Някои от най-известните възпитаници на клуба включват Едер Милитао, Лукас Пакета и Винисиус Жуниор.

Текущият отбор на Парамазонас U19 е воден от треньора Маркос Галдино и е съставен от талантливи млади играчи. Отборът се стреми да спечели шампионата на щата през 2023 г. и да се класира за националните финали на Copa do Brasil Sub-20.