09/23 13:30 5 [8] Унион Берлин v Хофенхайм [5] 0-2
09/23 13:30 5 [7] Борусия Дортмунд v Волфсбург [6] 1-0
09/23 13:30 5 [3] Байерн Мюнхен v Бохум [13] 7-0
09/22 18:30 5 [4] Щутгарт v Дармщад [17] 3-1
09/17 15:30 4 [18] Дармщад v Борусия М’гладбах [15] 3-3
09/17 13:30 4 [14] Хайденхайм v Вердер Бремен [11] 4-2
09/16 16:30 4 [13] Бохум v Айнтрахт Франкфурт [10] 1-1
09/16 13:30 4 [14] Кьолн v Хофенхайм [6] 1-3
09/16 13:30 4 [17] Майнц v Щутгарт [3] 1-3
09/16 13:30 4 [7] Волфсбург v Унион Берлин [5] 2-1
09/16 13:30 4 [8] Фрайбург v Борусия Дортмунд [9] 2-4

Първа Бундеслига (на немски: Fußball-Bundesliga) е най-високото стъпало в германския клубен футбол. Въведена е на заседание на Германския футболен съюз на 28 юли 1962 г. в Дортмунд преди сезон 1962/62.

Понятието „бундеслига“ се използва и като събирателно наименование на първенствата по още няколко клубни спорта в Австрия и Германия. Преди въвеждането на Първа Бундеслига са съществували няколко първенства на регионален принцип, победителите от които са играели финален турнир за излъчване на шампиона на Германия.

Победителят, участниците в европейските клубни турнири и изпадащите от турнира се излъчват по класическата шампионатна система – играе се всеки срещу всеки при разменени домакинства. Шампионът, вторият и третият отбор се класират директно в Шампионската лига, четвъртият отбор играе квалификация за същия турнир, петият и шестия отбор участват в Лига Европа, заедно с носителя на Купата на Германия. Последните два отбора изпадат във Втора Бундеслига, а завършилият на шестнадесетото място тим играе допълнителни две баражни срещи срещу третия от втора дивизия за участия в германския елит.

Германия - Бундеслига I е най-високото ниво на немския футбол. Състои се от 18 отбора, които играят всеки срещу всеки на принципа домакин-гост в рамките на един сезон от общо 34 кръга. Отборът, събрал най-много точки накрая на сезона, печели титлата шампион на Бундеслигата. Последните два отбора отпадат във втора Бундеслига, а третият последен отбор играе плейоф за оставане в първото ниво срещу третия отбор от втора Бундеслига. Бундеслигата е една от най-силните и конкурентни лиги в света и е дом на някои от най-големите клубове в Европа, като Байерн Мюнхен, Борусия Дортмунд и Шалке 04.